Ovocné špejle

18. dubna 2009 v 21:39 | Jenn |  Speciality

Fruit Kabobs

...But this year I decided to try something new. Inspired by the birthday luncheon that Meredith over at Like Merchant Ships hosted for her mother, I decided to add Fruit Kabobs to my repertoire.../ Tento rok jsem se rozhodla zkusit něco nového. Inspirovaná jedním narozeninovým obědem jsem se rozhodla zařadit ovocné špejle mezi své recepty.

...The premise is simple. You buy some wooden skewers, cut up a bunch of different fruit, and thread them on... / Postup je jednoduchý. Koupíte dřevěné špejle, nakrájíte různé druhy ovoce a navléknete je na špejli.
... My pattern was green grape, watermelon, red grape, orange, green grape, pineapple, red grape, apple, green grape./ Můj vzorec pro ovoce na špejli je: zelené hroznové víno, meloun, červené hrozno, pomeranč, zelené hrozno, anananas, červené hrozno, jablko, zelené hrozno.

Now, doesn't that look stunning? I used the end of the watermelon as a base to stick some of the kabobs in, then just stacked the rest on the platter. The small container of raspberries were from a U-Pick outing the week before. / Nevypadá to tak lákavě? Použijte seříznutý vršek z melounu jako podstavec a zapíchejte do něj hotové špejle.

Additional benefits to the Fruit Kabob: / Další výhody ovocných špejlí:

#1 It just looks darn impressive. When I brought this platter out from the kitchen, people literally ohhh'ed and ahhh'ed. While that wasn't my main objective, it did feel nice :) / Vypadá to velmi působivě. Když jsem přinesla tento ovocný tác z kuchyně mé přátele velmi zaujal.

#2 It was much easier to eat at a stand up BBQ type affair than regular fruit salad or a fruit platter would have been. Grab a skewer and you can hold all the fruit in one hand while talking and walking around. / Snadněji se dá jíst (během rozhovoru i chůze).

#3 The fruit was distributed evenly among guests. Have you ever noticed when there is a fruit platter at a party, certain fruits go first? Watermelon, strawberries (which I didn't use this time) etc go first, leaving the common apple and grape sitting there looking lonely. With the Kabobs guests were gently forced to take a little of everything. / Ovoce se snadněji rozdělí mezi hosty. Pozorovali jste někdy, které ovoce se obvykle sní nejrychleji- meloun, jahody (které jsem nyní nepoužila) a ostatní jako jablka .. atd. zůstávají. Díky ovocným špejlím se sní vše.

(foto+recept: frugalupstate.blogspot )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama