Jídelníček - 5. den / Půstujeme s Marií

17. listopadu 2009 v 20:24 | Maria |  Jídelníček pro inspiraci
Pátek
Maria

Dneska si zapůstujeme s Marií.

Takze snidane:
Tepla az horka voda,mnozstvi podle potreby a chute

Svacina
dobra nalada,usmev

Obed
voda dle chuti a nalady bud vlazna nebo pokojove teploty

Svacina
radost

Vecere
trocha vody
meditace

***

O půstech už jste určitě slyšeli. Lidé co si půstování vyzkoušeli, si nemohou jeho okamžité účinky vynachválit. Ti ostatní většinou půst kritizují, považují ho za zdraví nebezpečný. Zatímco ti co vyzkoušeli, se zbavují nádorů, výrůstků, nemocí kloubů, závislostí, nadváhy a prostě všeho co k tělu nepatří, ti druzí, co nevyzkoušeli, se dál trápí se svýma bolístkama. Co je to půst, k čemu je dobrý a jak ho správně provádět. O tom bude dnešní příspěvek.
Půst je, když nejíme žádné jídlo a pijeme pouze vodu, čistou vodu, ideálně destilovanou vodu z lékárny, nebo z vlastního přístroje. Destilovaná voda není podmínkou a jakkákoliv čistá voda poslouží stejně dobře.Cílem půstu je zastavit činnost trávicí soustavy a donutit tak tělo aby začalo pojídat samo sebe.
Tělo se snaží držet života za každou cenu. Jakkoliv naše mysl je občas chorá a chybí jí smysl pro sebezáchovu, tělu tento pud nechybí. Když přestaneme tělu dodávat jídlo, začne se živit z vlastních zásob. Protože má pud pro sebezáchovu opravdu velký, začne pojídat nejdříve to co nepotřebuje. Tělo nepotřebuje tuky, nepotřebuje výrostky v kloubech, nepotřebuje ani nádory. Jakmile by tělu došly tyto nepotřebné zdroje, začne pojídat i svalovinu a životně důležité orgány. To je místo kam my už se dostat nechceme.
Z předchozího tedy vidíme, že půst je dobré použít jako první pomoc v léčbě našich nemocí. Ono ostatně spousta z vás už asi zažila nechutenství k jídlu třeba při chřipce. To je naprosto přirozený pocit a měli bychom ho uposlechnout. Když tělo bojuje s nemocí, necháme ho bojovat a nebudeme mu přidělávat práci jídlem. Půst je také vhodný k léčbě nádorových onemocnění. Opravdu velká spousta lidí, se kombinací půstování a živé stravy zbavila svých "nevyléčitelných" onemocnění. Půst je také vhodný ke zbavení se závislostí. Mně osobně pomohl přestat kouřit. Půst léčí i mysl a pomáhá k překonání depresí a jiných duševních poruch. Půst je zkrátka univerzální nástroj, náš pomocník a naše první pomoc.
Důležitá věta zní: "Každé onemocnění je vyléčitelné, ale nikdo jiný vám ho nevyléčí, vždy musíte sami."
Jak začít půstovat? Jednoduše. Stanovte si jeden den v týdnu. Zvolme si třeba pátek. V pátek nebudeme jíst. Nic. Jenom vodu....

foto: ehow )
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mila Mila | E-mail | 31. července 2010 v 16:50 | Reagovat

plne souhlasim :))))) miluju pusty - jednodenni jsou vzdycky fajn - clovek se citi jako znovuzrozeny :) :-)

2 Adys Adys | 2. května 2011 v 6:43 | Reagovat

Ahoj, nemám zkušenost s jednodenními půsty (dělal jsem tři denní). Ale podle toho co jsem všelijak vyčetl a na sobě napozoroval tak tělu trvá přibližně 24hodin se zbavit sacharidů a až přijde o ty sacharidy, tak teprve začne pořádně zpracovávat zbytek toho bordelu v těle. Samozřejmě každý funguje jinak a dokáže to na sobě vypozorovat. Poznávací faktory (u mně) toho že to funguje - silně pocítitelný nedostatek energie (těžké nohy, spomalené myšlení, apod. paradoxně to působí velice příjemně), hleny, tuny hlenů (detox)
První jídlo po půstu je dokonalý :)

3 Mirka Mirka | 19. ledna 2013 v 10:29 | Reagovat

PERFEKTNÍ, snad první "jídelníček" v týdnu, který je 100% dokonalý :-)

4 BB BB | 30. května 2013 v 19:56 | Reagovat

Asi myslíte filtrovanou vodu, kdyby jste se napili destilky tak jste mrtví!

5 JP JP | 9. března 2014 v 20:14 | Reagovat

[4]: Tak to mě opravdu pobavilo. Teď si budu dávat velký pozor, aby by náhodou někdo nenalil destilu do pití :D

6 mv mv | 11. června 2014 v 7:04 | Reagovat

Samozdřejmě destilku z lékárny;-) Mám vyzkoušenou při 9 denním půstu a jsem víc než ok:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama