Leden 2010

Koláčky Samurajů

29. ledna 2010 v 20:23 | Anna |  Speciality

Ahoj, posílám další recept, který jsem vymyslela před vánocemi..
bylinkář Evžen-šen Brhel mi říkal, že prý takové koláčky si dělali Samurajové, protože jsou velmi výživné (kromě jiného spousta vápníku).
A tak jsem tuto dobrotu nazvala:

Koláčky Samurajů

šálek celozrnné rýže
šálek černého sezamu
neloupaný bílý sezam
2 lžíce rýžového sladu

Rýži namočíme přes noc do studené vody. Druhý den ji řádně propláchneme a namočíme na další den. Pak ji znovu propláchneme a umixujeme s trochou čisté vody. Sezam umeleme a umixujeme společně s rýží a sladem. Přidáme bílý sezam. Z těsta vytváříme lžičkou na talířek placičky, které hned jíme. Vypadají a chutnají jako "makové koláčky".

Dnes už mám novou variantu: rýži namočíme přes noc, necháme dva dny klíčit. Pak už ji nemixujeme, abychom nepoškodili klíčky a jen smícháme s umletým sezamem a sladem. Klíčky jsou velmi výživné a je to i velký rozdíl v chuti..mňam :-).


Lněné bramboráky

24. ledna 2010 v 21:21 | Anna |  Sušené placky

zlatý len
tmavý len
slunečnicové semínko
majoránka
mořská bylinková sůl
česnek
chilli paprička

Semínka namočíme do vody přes noc. Vznikne hustá šlemovitá hmota, do které přidáme majoránku, česnek dle chuti (doporučuji dost) a sůl. Když už jsem chtěla dát těsto sušit, sáhla moje ruka po chilli papričce ze zahrádky a bylo to dobře . Protože jsem tyto placky tvořila poprvé, nevěděla jsem, jestli je nutné hmotu něčím zahustit. Namlela jsem tedy trochu žitné mouky, ale myslím si, že to není potřeba, že hmota bude kompaktní i bez mouky. Sušila jsem bramboráčky v sušičce na 35°C 6 hodin - pěkně do křupava. Jsou fakt výborné. Koupila jsem si je totiž u nás v bioobchodě a moc mi chutnaly. No, tak jsem si je udělala .

Také jsem získala nové zkušenosti s recepty. Pokud meleme nějaká semínka, není dobře je mixovat a sušit, neboť tuky v nich obsažené velmi rychle žluknou, především tedy tuky ze lněného semínka. Proto pokud placky suším, jen semínka či zrno namočím a smíchám s dalšími ingrediencemi.

Ovesná kaše s ovocem

19. ledna 2010 v 21:13 | epony |  Kaše

môj nový obľúbený recept od Angely Stokes Monarch:
Ovsená kaša s ovocím-
miska cez noc namočeneho ovsa, trochu vody
niečo na osladenie- agave, ďatle, figy,...
jablko nakrajané na kocky, banán (alebo čo je v dome)
škorica, konopné semienka (taktiež podla fantázie)
Všetko zmixujeme, vznikne úžasná ovsená kaša, ozdobíme ovocím. :-)


Pistáciové mléko

15. ledna 2010 v 19:57 | Ivana |  Nápoje

Recept na luxusní pistáciové mléko
Namočené nebo i nenamočené raw pistácie (cca 50- 100g) dáme do Veganzy nebo mixéru spolu s datlemi asi 8 kusů. 5x opakujeme mixovací režim veganzy, nebo necháme pořádně rozmixovat mixéru. Pak už jen přecedíme přes gázu nebo cedník, z veganzy to není potřeba cedit. Je to lahůdka.
Ahoj
Ivana

Jahodovo-mangové smoothie

2. ledna 2010 v 19:48 | Heather |  Nápoje
This strawberry mango smoothie is an easy and delicious raw food recipe. It is a kid pleaser too! This smoothie works great on a hot afternoon or as part of your regular, healthy breakfast routine.
Toto jahodovo-mangové smoothie je snadný a zároveň lahodný recept. Je velmi oblíbené u dětí! Je vhodné pro letní odpoledne nebo pro příjemný začátek dne - na snídani.

Suroviny:
  • 2 cups frozen strawberries / 2 šálky mražených jahod
  • 10 ounce bag of frozen mangos / cca 300g mraženého manga
  • 1 banana / 1 banán
  • 1 cup cold water / 1 šálek studené vody
Put 1 cup cold filtered water in the bottom of a blender.
Add strawberries, mango, and banana to the blender.
Blend ingredients well on the "smoothie" setting or high. Serve immediately!
Rozmixujeme uvedené suroviny a ihned podáváme!


(foto+recept: ehow )

Jahodový elixír

1. ledna 2010 v 16:16 | Ráj chutí |  Nápoje
Jestli jste hledali něco zdravého, svěžího, barevného a plného energie, tak jste právě našli. Jahodový elixír má v sobě všechno, co byste mohli chtít na snídani, která vás nabije energií do celého dne, jednoduchou svačinu, lehký oběd, ovocnou večeři a nebo jako chuťovku pro radost v průběhu dne :)
Na jednu porci si připravíme:
2 banány, 1 jablko, hrst jahod, cca 5 datlí
Jablko oloupeme a vykrojíme jadřinec. Spolu s ostatními ingrediencemi jej dáme do mixéru a mixujeme tak dlouho, abychom v koktejlu neměli kousky datlí :)
Nalejeme do skleničky, popíjíme třeba brčkem a užíváme si úžasnou jahodovou chuť!

(foto+recept: rajchuti/recepty )

Hotový Jahodový elixír si můžete objednat v Ráji chutí .